Najzaujímavejšie historické míľniky Nutricia

Náš príbeh sa začal písať pred viac ako 100 rokmi. Na konci 19. storočia sa v Holandsku každé piate dieťa nedožilo 1. roku života kvôli nedostatku správnej výživy. Neupravené kravské mlieko, ktoré bolo považované za logického zástupcu materského mlieka, nebolo pre deti natoľko bezpečné a vhodné, aby sa citlivý detský organizmus dokázal vyrovnať s jeho záťažou.

Mliekar Martinus Van der Hagen sa s týmto problémom rozhodol bojovať a v roku 1896 začal pomocou tzv. Backhauseovej metódy vyrábať špeciálne mlieko pre deti. Svoju receptúru nazval Nutricia a neskôr tak pomenoval i celú spoločnosť.

1896
Dr. Jan van der Haagen a jeho brat Martien získavajú oprávnenie vyrábať pomocou tzv. Backhausenovy metódy špeciálne mlieko pre deti.
1906
Predstavujeme prvý klinický produkt v podobe riešenia pre diabetickej pacientov.
1946 - 1956
Otvárame naše první výzkumné a vývojové laboratória. V rovnakom roku uvádzame na trh prvé zeleninové príkrmy pre deti pod značkou Olvarit. Predstavujeme prvý produkt pre špeciálne metabolické poruchy PKU.
1970 - 1981
Uvádzame Nutrison - produkt pre sondovať výživu. Uvádzame Fortimel, prvý nutričné ​​suplement bohatý na bielkoviny (predchodca Nutridrinku).
1986
Naši zákazníci sú na prvom mieste, preto prichádzame s novou službou - zákazníckou linkou, kde sú k dispozícii odborníci na výživu.
1998
Meníme mená na Royal Numico - tento názov, ktorý vzniká spojením troch divízií - Nutricia, Milupa a Cow & Gate. Patentom novú inovačnú prebiotickou zmes (scGOS / lcFOS 9: 1) po objavení celého spektra krátkeho aj dlhého reťazca oligosacharidov v ľudskom mlieku. O dva roky neskôr prichádzame na trh s prvou formulou prebiotikami - celosvetovo sa jedná o veľký prielom a dôležitý krok našej spoločnosti pre jej budúcnosť.
2007
Nutricia sa stáva súčasťou skupiny Danone, ktorú dopĺňa svojím portfóliom produktov a podporuje napĺňanie misie "Prinášať zdravie prostredníctvom potravín čo najviac ľuďom".
2009
Uvádzame na trh Nutridrink Compact Proteín, prvý klinickú výživu s nízkym objemom.
2013
Globálne záväzok 1000 dní. Veríme, že správna výživa v prvých 1000 dňoch života má vplyv na budúcnosť každého jedinca.
2015
Otvárame jedno z najmodernejších výskumných centier v holandskom Utrechte, k urýchleniu inovácií v oblasti detskej výživy. Partnerstvo a spolupráca sú kľúčové pre náš výskum a vývoj.
TERAZ
V súčasnej dobe je Nutricia súčasťou Danone Group a je aktívna vo viac ako 40 krajinách sveta.

Spojením našich dvoch divízií detskej výživy a klinickej výživy chceme posilniť ich potenciál zo vzájomných synergií a zvýšiť náš vplyv a konkurencieschopnosť.

Viac o Nutricia

Najzaujímavejšie historické míľniky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​