Nutricia – výživa, ktorá pomáha

Spoločnosť Nutricia je viac ako 100 rokov európskym lídrom v oblasti výživy. Prinášame ľuďom možnosť výživy, ktorá umožňuje ľuďom prežívať lepší a zdravší život. Či už sa jedná o výživu pre deti, dospelých, zdravých i chorých, alebo pre ľudí so špeciálnymi výživovými potrebami. Naša výživa pomáha meniť životy miliónov ľudí po celom svete. A môže pomôcť i  Vám.

Veríme v silu výživy

Vieme, že správna výživa v správny čas môže ovplyvniť trajektóriu zdravia každého z nás. Toto presvedčenie je podložené vedeckými poznatkami a zaväzuje nás prinášať stále lepšie nutričné riešenie všetkým, ktorí to potrebujú. 

Vedecké poznanie prináša ďalšie dôkazy o význame výživy v živote človeka. Výživa behom prvých 1000 dní od počatia človeka má zásadný vplyv na budúcnosť zdravia dieťaťa. Výživa hrá významnú rolu pri zotavovaní pacientov po prekonaní ochorenia alebo po úraze. Môže pomôcť zlepšiť kondíciu seniorov. Umožňuje kvalitnejší život pacientov s metabolickými poruchami alebo so zavedenou sondou. Výživa je taktiež dôležitým pilierom liečby u kriticky chorých pacientov alebo pacientov s rakovinou.

Spolupracujeme s odborníkmi a lekármi

Nutricia má vlastné moderné výskumné a vývojové strediská, ktorých poslaním je vytvárať a zavádzať inovatívne produkty a riešenia v oblasti výživy. Na kvalitu produktov a služieb, ktoré vytvárame každý deň, dohliadajú stovky vedcov a výživových odborníkov. 

Zameriavame svoj výskum na produkty šité na mieru konkrétnym potrebám detí i dospelých. Spoločne s našimi partnermi staviame na jedinečných znalostiach výživy a ich špecifické role v zdraví i chorobe. Zakladáme si na dlhodobej spolupráci s lekármi, výživovými expertmi, odbornými zdravotníckymi i pacientskymi organizáciami. Rovnako tak vďaka úzkemu kontaktu s odborníkmi na rôzne druhy ochorenia môžeme pacientom poskytovať kvalitné odborné informácie a pomáhať im v hľadaní riešenia rôznych výživových potrieb. 

Sme členom AVKV (Asociácia výrobcov klinickej výživy), SZZV (Slovenské združenie pre značkové výrobky), spolupracujeme so spoločnosťami SKVIMP (Spoločnosť pre klinickú výživu a intenzívnu metabolickú starostlivosť). 

Naša filozofia? Najlepšia starostlivosť nielen deťom a pacientom!

Všetci naši zamestnanci pracujú v súlade so zásadami BEST CARE. Staráme sa o našich zákazníkov a poskytujeme im tá najlepšia a komplexné riešenia v oblasti výživy. A to nielen prostredníctvom našich produktov, ale aj nadväzujúcich služieb v podobne poradenstva, dovážky produktov pacientom, alebo služby Domáci starostlivosti. Prístup BEST CARE aplikujeme na našich pacientov, lekárov a tiež v rámci medziľudských vzťahov v našej firme.

Ako súčasť spoločnosti Danone, plne podporujeme víziu „ONE PLANET. ONE HEALTH „. Veríme, že zdravie ľudí a zdravie planéty sú vzájomne prepojené, a preto musíme oboje chrániť.

Podporujeme globálne odporúčaní WHO pre dojčenie v prvých šiestich mesiacoch veku dieťaťa a pokračujúce dojčenie až do dvoch rokov dieťaťa, v kombinácii s bezpečným zavedením vhodných doplnkových potravín. Nutricia stavia na viac ako 40-ročnej skúsenosti vo výskume materského mlieka a plne rešpektuje nezastupiteľné prínosy dojčenia pre súčasné i budúce zdravie dieťaťa.

Viac o Nutricia

Najzaujímavejšie historické míľniky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​