Naše produkty a služby

Ponúkame produktové riešenie pre širokú škálu nutričných potrieb všetkých vekových skupín. V prípade potreby dokážeme našimi prípravkami Vás i Vašich blízkych sprevádzať po celý život – od narodenia až po starobu, a to v období zdravia i počas ochorenia. Aby sme čo najviac vyšli v ústrety osobným preferenciám našich pacientov, ponúkame výživové prípravky v širokej škále príchutí a aplikačných foriem.

Medzi našimi prípravkami nájdete riešenie pre rôzne individuálne výživové potreby detí i dospelých:

  • Produkty pre dojčiace matky
  • Špeciálne mlieka pre predčasne narodené deti
  • Dojčenské mlieka a mlieka pre batoľatá, špeciálne dojčenské mlieka.
  • Prípravky pre deti s alergiami na bielkovinu kravského mlieka alebo v riziku alergie
  • Detské príkrmy (kaše, nápoje, príkrmy)
  • Enterálna výživa pro deti – výživa k popíjaniu i do sondy
  • Enterálna výživa pro dospelých – výživa k popíjaniu i do sondy
  • Modulárne dietetika
  • Prípravky pre pacientov s metabolickými poruchami

V produktových radách Nutricia a Hami sprevádzame deti do 3 rokov, vrátane detí, ktoré nemôžu byť v rannom veku dojčené. Ponúkame tiež špecifické formule pre deti a dospelých so zvláštnymi výživovými potrebami a metabolickými poruchami. 

Klinická enterálna výživa je určená k naplneniu nutričných potrieb ľudí, ktorí nemajú dostatočný príjem energie a živín alebo nemôžu potravu prijímať bežným spôsobom. Môže byť vo forme výživy na popíjanie (sipping), ktorá zaisťuje potrebu výživy napríklad seniorom alebo onkologickým pacientom. Sondovú enterálnu výživu predpisuje lekár pacientom, ktorí nemôžu prijímať potravu ústami. K bezpečnej aplikácii výživy slúžia zdravotnícke prostriedky. 

Aktívne sa podieľame na organizácii rôznych vzdelávacích aktivít a sme súčasťou rôznych združení. Pravidelne usporadúvame kulinárske workshopy a zúčastňujeme sa pacientskych stretnutí. 

Hľadáte pomoc či radu v oblasti výživy? Infolinka Nutricia je Vám k dispozícii. Na našich kvalifikovaných pracovníkov sa môžu obrátiť nie len rodičia, ale všetci pacienti a klienti, ktorí hľadajú vhodné nutričné riešenia. Radi Vám pomôžeme zodpovedať otázky, prípadne Vás nasmerujeme na konkrétneho odborníka.

Viac o Nutricia

Najzaujímavejšie historické míľniky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​

Dôležité upozornenie

Pre výživu novorodencov a dojčiat je najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou, materské mlieko. Dojčenská výživa by sa mala používať na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy ľudí, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa.
Svetová zdravotnícka organizácia odporúča výhradné dojčenie do 6 mesiacov veku dieťaťa, a pokiaľ je to možné, pokračovať v dojčení až do dvoch rokov dieťaťa a daľej. Vždy majte na pamäti, že rozhodnutie prestať dojčiť môže byť nevratné. Prechod na dojčenské mlieko má i zvýšené finančné a sociálne dopady oproti dojčeniu. Pre zdravie dojčaťa je dôležité dôsledne dodržiavať odporúčaný postup prípravy a dávkovania a použitia výrobku uvedený na obale.

Rozhodnutie začať podávanie príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla šiestich mesiacov, by malo byť prijímané len na základe odporúčania lekára alebo osôb kvalifikovaných vo výžive alebo farmácii alebo iných odborníkov zodpovedných za starostlivosť o matku a dieťa, a to v závislosti na individuálnom raste a vývojových potrebách konkrétneho dojčaťa. Príkrmy, kaše a batoľacie mlieka majú byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa.
Spôsob použitia a ďalšie informácie sú uvedené na obaloch.