Fortimel Diacare

Vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín
36+
Popis přípravku Potravina na osobitné lekárske účely. Fortimel DiaCare je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín. Obsahuje vlákninu. Bezgluténový. Obsahuje cukry a sladidlá. Pro koho je přípravek určen? Na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením u pacientov s diabetes mellitus alebo hyperglykémiou. Dostupnost produktu Prípravok je dostupný na lekársky predpis aj na voľný predaj. Prípravok je dostupný v lekárňach.

Fortimel Diacare

Návod k přípravě Pred použitím dobre pretrepte. Určené na priame použitie, najlepšie chutí vychladené. Dávkování 1-2 fľaštičky denne na doplnenie bežnej stravy. Složení
Zloženie:

Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Cukry
Laktóza
Tuky
Nasycené
Vláknina
Sodík
Zobrazit ostatní nutriční hodnoty
Detailní složení bielkoviny kravského mlieka, voda, maltodextrín, izomaltulóza*, rastlinné oleje (repkový, slnečnicový), galaktooligosacharidy (z kravského mliečneho cukru), aróma (vanilka), emulgátor (sójový lecitín), regulátor kyslosti (kyselina citrónová), citran draselný, cholín chlorid, hydroxid horečnatý, L-askorban sodný, hydroxid draselný, citran sodný, farbivo (kurkumín), mliečnan železnatý, DL-α-tokoferylacetát, nikotínamid, retinylacetát, glukónan meďnatý, síran mangánatý, sladidlo (acesulfám K), seleničitan sodný, síran zinočnatý, chlorid chromitý, D-pantotenát vápenatý, D-biotín, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová, tiamínhydrochlorid, molybdénan sodný, sladidlo (sacharín sodný), fluorid sodný, jodid draselný, riboflavín, fytomenadión. * Izomaltulóza je zdrojom glukózy a fruktózy.
Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Tuky
Vitamíny
Minerální látky a stopové prvky
Skladování Skladujte na suchom a chladnom mieste. Po otvorení uchovávajte v uzavretej fľaštičke v chladničke max. po dobu 24 hodín.
Důležitá upozornění Dôležité upozornenia: Len na enterálne použitie. Nie je určené na parenterálne použitie. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Nevhodné ako jediný zdroj vyživy. Pri zavádzaní prípravku Fortimel DiaCare sa odporúča najskôr začať s polovicou fľaštičky a sledovať hladinu glukózy v krvi, možno bude potrebné liečbu upraviť. U pacientov so zlyhaním obličiek sa musí monitorovať celkový príjem draslíka a fosforu v strave. Kontraindikace Nevhodné pre deti do 3 rokov veku. Zvýšená opatrnosť je potrebná u detí od 3 do 6 rokov veku. Nevhodné pre pacientov, ktorí vyžadujú diétu bez vlákniny a pre pacientov s galaktozémiou alebo fruktozémiou.