NUTRILON 2 Comfort & Colics Potravina na osobitné lekárske účely, v prášku

Jedinečné dojčenské mlieko na diétny režim pri zápche a/alebo kolikách.
Prípravky pre deti
6
Popis přípravku Nutrilon® 2 Comfort & Colics je určený na výživu dojčiat starších ako 6 mesiacov, iba ako súčasť zmiešanej stravy. Nemá sa používať ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Pri zápche a/alebo kolikách. Obsahuje betapalmitát, čiastočne hydrolyzovanú bielkovinu a klinicky testovanú zmes oligosacharidov GOS/FOS. Pro koho je přípravek určen? Prípravok určený na diétny režim pri zápche a/alebo kolikách pre dojčatá starších ako 6 mesiacov. Dostupnost produktu Dostupné v lekárňach a vybraných reťazcoch

NUTRILON 2 Comfort & Colics Potravina na osobitné lekárske účely, v prášku

Návod k přípravě 1. Umyte si ruky a vysterilizujte všetko náčinie, ktoré budete používať. 2. Vodu určenú pre dojčatá prevarte a nechajte ju vychladnúť na cca 40 ℃. 3. Vodu vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu. 4. Do vody pridajte prášok pomocou priloženej odmerky. Prášok v odmerke nestláčajte. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky. 5. Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (min. 10 sekúnd), kým sa prášok nerozpustí. Snímte viečko a nahraďte ho sterilným cumlíkom. Cumlík bude potrebovať väčší otvor. 6. Overte teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a podávajte. Chuť je vzhľadom na obsah hydrolyzovanej bielkoviny mierne horkastá. Dávkování Odporúčané dávkovanie (pokiaľ detský lekár neurčí inak): Vek dieťaťa/min. počet dávok na 24 h. 6 – 8 mesiacov/ 5 x 200 ml alebo 4 x 266 ml mlieka 9 – 10 mesiacov / 4 x 200 ml alebo 3 x 266 ml mlieka 11 – 12 mesiacov / 3 x 200 ml alebo 2 x 266 ml mlieka Príprava jednej dávky mlieka (ml)/Voda (ml)/Počet odmeriek prášku 200 ml/180 ml/6 266 ml/240 ml/8 100 ml Nutrilon 2 Comfort & Colics = 286 kJ (68 kcal). 1 zarovnaná odmerka = 4,9 g sušeného prípravku. Používajte iba originálnu odmerku. Složení
Zloženie:

Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Cukry
Laktóza
Tuky
Nasycené
Vláknina
Sodík
Zobrazit ostatní nutriční hodnoty
Detailní složení Hydrolyzovaná srvátková bielkovina (z mlieka), rastlinné oleje (palmový, repkový, slnečnicový, kokosový), sušený glukózový sirup, maltodextrín, galaktooligosacharidy (z mlieka), škrob (zemiakový, kukuričný), laktóza (z mlieka), fruktooligosacharidy, rybí olej, dihydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, hydrogenfosforečnan horečnatý, cholín chlorid, olej z Mortierella alpina, chlorid sodný, kyselina L-askorbová, chlorid draselný, inozitol, taurín, síran železnatý, L- karnitín, síran zinočnatý, DL-α-tokoferyl acetát, cytidín 5‘-monofosfát, sodná soľ uridín 5‘-monofosfátu, D-pantotenát vápenatý, adenozín 5‘-monofosfát, sodná soľ inozín 5‘-monofosfátu, nikotínamid, sodná soľ guanozín 5‘-monofosfátu, síran meďnatý, riboflavín, retinyl palmitát, tiamín hydrochlorid, pyridoxín hydrochlorid, emulgátor (sójový lecitín), kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), jodid draselný, síran mangánatý, seleničitan sodný, antioxidant (askorbyl palmitát), fytomenadión, D- biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.
Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Tuky
Vitamíny
Minerální látky a stopové prvky
Skladování Po každom použití obal starostlivo uzatvorte. Uchovávajte na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke, < 25 °C). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení. Balené v ochrannej atmosfére.
Důležitá upozornění Dôležité upozornenie: Dojčenie je najlepší spôsob výživy dojčiat. Nutrilon® 2 Comfort & Colics je určený na výživu dojčiat starších ako 6 mesiacov, iba ako súčasť zmiešanej stravy. Nemá sa používať ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmov by sa malo prijímať iba na základe odporúčania lekára v závislosti od individuálneho rastu a vývoja dojčaťa. Výrobok je možné používať len pod dohľadom lekára. Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Nespotrebovanú stravu zlikvidujte. Nezohrievajte v mikrovlnnej rúre, môže dôjsť k obareniu dieťaťa. Nikdy nepridávajte do výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledne dodržiavať návod na prípravu aj uvedené odporúčania. Dohliadnite na hygienu prvých zúbkov predovšetkým pred spaním. Akékoľvek pochybnosti a otázky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.