Nutrison Powder

Nutrične kompletná výživa určená na podanie sondou.
Výživa do sondy
72
Popis přípravku Nutrične kompletná výživa určená na podanie sondou. Bezgluténový. Neobsahuje vlákninu. Potravina na osobitné lekárske účely. Pro koho je přípravek určen? Prípravok je určený pre diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením u pacientov, ktorí potrebujú sondovú enterálnu výživu. Dostupnost produktu Prípravok nie je hradený.

Nutrison Powder

Návod k přípravě Dobre uzatvorenú plechovku skladujte na suchom a chladnom mieste. Nie v chladničke. Umyte si ruky, používajte čistý a vysterilizovaný riad. Uistite sa, že je povrch plechovky tiež čistý. Do sterilnej nádoby nalejte prevarenú vychladenú vodu a pridajte predpísané množstvo prášku (100 ml výživy = 85 ml vody + 21,6 g prášku). Používajte iba priloženú odmerku. Miešajte do úplného rozpustenia prášku. Nepridávajte do prípravku liečivá. Podávajte pri izbovej teplote. Každú porciu pripravujte vždy čerstvú. Doba zavesenia pripravenej výživy nesmie presiahnuť 4 hodiny pri izbovej teplote. Nespotrebovanú porciu vždy znehodnoťte. Po každom použití plechovku dôkladne uzatvorte a uchovávajte na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Dávkování Podľa odporúčania lekára. Složení
Zloženie:

Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Cukry
Laktóza
Tuky
Nasycené
Vláknina
Sodík
Zobrazit ostatní nutriční hodnoty
Detailní složení glukózový sirup, kazeinát (z kravského mlieka), rastlinné oleje (palmový, kokosový, repkový, slnečnicový, triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (palmový olej), citran draselný, emulgátor (sójový lecitín), citran sodný, chlorid sodný, hydrogenfosforečnan didraselný, chlorid horečnatý, cholín chlorid, uhličitan vápenatý, hydrogénfosforečnan horečnatý, fosforečnan vápenatý, L- askorban sodný, maltodextrín, aróma (vanilka), síran železnatý, kyselina L-askorbová, síran zinočnatý, nikotínamid, DL-alfa-tokoferylacetát, síran meďnatý, síran mangánatý, D-pantotenát vápenatý, tiamínhydrochlorid, fluorid sodný, DL-alfa-tokoferol, pyridoxínhydrochlorid, retinylpalmitát, riboflavín, sacharóza, kyselina pteroylmonoglutámová, cholekalciferol, chlorid chromitý, molybdénan sodný, karotenoidy (obsahuje sóju) beta-karotén, luteín, lykopénový oleorezín z rajčiakov), jodid draselný, seleničitan sodný, D-biotín, fytomenadión, kyanokobalamín.
Energie
Bílkoviny
Sacharidy
Tuky
Vitamíny
Minerální látky a stopové prvky
Skladování Dobre uzavretú plechovku skladujte na suchom a chladnom mieste. Nie v chladničke. Obsah plechovky spotrebujte do 1 mesiaca od otvorenia.
Důležitá upozornění Dôležité upozornenie: Uvedený prípravok patrí medzi potraviny na osobitné lekárské účely určené na diétný režim pri uvedených indikáciach. Prípravok musí byť používaný pod dohľadom lekára. Len na enterálne použitie. Nie je určené na parenterálne použitie. Vhodný ako jediný zdroj výživy. V tráviacom trakte môže ku koagulácii prípravku, napr. kvôli interakciám s liekmi. Dôkladne sledujte klinický stav. Nevhodné pre pacientov do 1 roku. Pri podávaní deťom vo veku od 1 do 6 rokov je potrebná zvýšená opatrnosť. Kontraindikace Nevhodné pre dojčatá a pre pacientov s galaktozémiou.